کولر گازی بانه | خرید کولر گازی 2023 از بانه | کولرگازی

مواردی که روی مصرف برق کولرهای گازی تاثیر می گذارد

کد خبر: 27    تاریخ: شنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ساعت ۱۰:۱۷:۲۶    بازدید: 447

 

در اوج تابستان یکی از چیزهایی که بیشتر مردم را نگران می کنند مصرف برق توسط کولر گازی. جای تعجب ندارد که در زمان خرید کولر گازی، مردم مصرف انرژی را بیشتر در نظر می گیرند، زیرا کولر گازی می تواند به راحتی هزینه برق را خیلی خیلی بالا ببرد. در حالی که برای خرید یک کولر گازی کارا کمک می کند، چیزهای بیشتری وجود دارد که بر مصرف برق یک کولر گازی تأثیر می گذارد. در حالی که از طریق یک مقاله پژوهشی جالب در وب سایت  colerbaneh.ir ما روی این مفهوم جالب توجه درباره تأثیر مصرف برق در کولرهای گازی، که منجر به نوشتن این مقاله شد، بحث کردیم.این مقاله به کوشش فروشگاه کولر گازی بانه تهیه شده است. در زیر فهرستی از مواردی است که بر مصرف برق اثر می گذارد را بیان کردیم.

کولر گازی بانه

1) اندازه اتاق
2) محل (یا شرایط آب و هوایی در شهرهای مختلف)
3) رنگ اتاق
4) تعداد افراد حاضر در اتاق
5) لوازم الکترونیکی و الکتریسیته تولید کننده گرما
6) هر جسم جامد گرما جذب می کند
7) دمای تنظیم شده روی کولر گازی
8) فضایی که باید خنک شود

 

1) اندازه اتاق

همه کولر گازی ها براساس میزان وات مصرفی برق مصرف می کنند، اما تمام وقت بصورت یکنواخت برق را مصرف نمی کند. بیشتر کولر گازی های 1.5 تنی برای حدود 1.5 کیلو وات تا 2 کیلو ولت درجه بندی می شود. اما مصرف کولر گازی ها در تنظیمات مختلف متفاوت است. کار کولر گازی مستلزم حذف گرما و رطوبت از فضای اتاق و محصور شده است و تنها مقدار زیادی از برق برای انجام این کار را مورد نیاز است. این معنی بدان معنی است که کولر گازی 1.5 تنی شده در یک اتاق 120 متر مربعی قرار داده شود مصرف برق متفاوتی نسبت به یک کولر گازی  مشابه ای که در اتاق 150 متر مربعی قرار داده شده مصرف می کند، به این دلیل است که گرما در اتاق 150 متر مربعی بیشتر خواهد بود و به این ترتیب، برق بیشتری برای حذف آن مصرف خواهد شد.

 

2) محل (یا شرایط آب و هوایی در شهرهای مختلف)

برخی از شهرهای گرم هستند برخی از آنها مرطوب و سرد هستند. یک سیستم تهویه مطبوع 2 کار را انجام می دهد: هوا را سرد می کند و رطوبت را از بین می برد. اگر یک شهر گرم باشد، بیشتر برقی که مصرف می شود برای کاهش دمای است. اما بعضی از شهرها مرطوب هستند اما خیلی گرم نیستند (مانند مناطق ساحلی شمال ایران) و موجب تغییر کمپرسور وابسته دما می شود. بنابراین یک کولر گازی 1.5 تنی که در دو شهر ذکر شده نصب می شود برق مصرفی متفاوتی را نسبت به هم خواهد داشت، زیرا درجه حرارت متفاوت است. مصرف آن در شهر با درجه حرارت پایین، کمتر خواهد بود.

این موضوع همچنین در انتخاب ظرفیت کولر گازی برای یک اتاق در شهر مختلف تاثیر می گذارد. یک شهر که مرطوب تر است، نیازی به خنک کردن ندارد اما نیاز به رطوبت زدایی بیشتری دارد. حذف رطوبت بستگی به زمان اجرای کمپرسور کولر گازی دارد. اگرظرفیت کولر گازی زیاد باشد، کمپرسور کولر گازی در سیکل های کوتاه اجرا می شود و بنابراین نمی تواند رطوبت را به طور موثر حذف کند. این بدان معنی است که کولر گازی های کوچکتر را برای یک مکان مرطوب مناسب ترند. در کل ظرفیت کولر گازی مهم است.

 

3) رنگ اتاق

منظور ما از رنگ اتاق، فقط به معنی رنگ دیوارها نیست. تمام رنگ های تیره گرما جذب می کنند. بنابراین اگر پرده های شما تیره باشند، آنها نمی توانند کمکی کنند. اگر دیوارهایتان تاریک باشند، گرما را جذب می کنند. حتی اگر شما لباس های پارچه ای تیره رنگی را در اتاق بپوشید، گرما را جذب می کنند و کولر گازی زمان بیشتری را برای خنک کردن صرف می کند. اگر همه افراد در اتاق شلوار جین بپوشند، این بدان معنی است که کولر گازی شما باید بیشتر کار کند. اکثر این موارد اجتناب ناپذیر هستند، اما بعضی از آنها ممکن است قابل رفع باشند و  به کولر گازی کمک کند اگر شما از آن آگاهی داشته باشید.

 

4) تعداد افراد حاضر در اتاق

 

اخیرا یکی از دوستان ما را در رابطه با مبلغ بالای قبض برق کلاس های مربیگری اش با ما تماس داشت. در ارزیابی ها، ما متوجه شدیم که ایشان دو عدد کولر گازی 18000 در یک کلاس 6 متری دارد و هر دو باید در زمانی که کلاس بر گزار می شود روشن باشند. این کلاس دارای 40 کارآموز بود و  گرمای کلاس خیلی زیاد بود که نیاز به خنک کنندگی خیلی بیشتری داشت. بدن انسان بر اساس میزان متابولیسم آن گرما تولید می کند. بنابراین چون تعداد افراد بیشتری در کلاس حضور داشتند ، گرما در این کلاس زیاد بود، بنابراین خنک کنندگی بیشتری مورد نیاز است. این بدان معنی است اگر تعداد افراد بیشتری در یک اتاق حاضر باشند، برای خنک شدن اتاق ظرفیت بیشتری لازم است که در نهایت هزینه برق را بالا می برد.

 

5) لوازم الکترونیکی و الکتریسیته تولید کننده گرما


ما اغلب می بینیم که لپ تاپ ها یا کامپیوترهای ما برای مدت طولانی استفاده می شود. حتی تلفن های همراه نیز رفتار مشابه ی دارند و خیلی استفاده می شوند. تمام لوازم الکترونیکی و الکتریکی گرما تولید می کنند که اگر کولر گازی روشن باشد هوای اتاق خنک خواهد شد. حتی لامپ ها و چراغها باید تولید نور، گرما را نیز تولید می کنند. بنابراین اگر تعداد زیادی چراغ در یک اتاق روشن باشد، اتاق به کولر گازی بیشتری نیاز دارد. لذا با استفاده از لامپ های کمتر مزیت دوبلی را بدست بیاورید یعنی مصرف کمتر برق هم در استفاده از لامپها و هم در استفاده از کولر گازی

 

6) هر جسم جامد گرما جذب می کند


یک انبار پر از مواد به طور معمول نیاز به کولر گازی بیشتری دارد، زیرا هر شی ای که در محیط اتاق نگهداری شده نیاز به خنک کردن دارد. هر جسم جامد هادی گرما است و در نتیجه هرچه تعداد اشیا در یک فضا بیشتر باشد، خنک کنندگی بیشتری مورد نیاز است. نگه داشتن یک اتاق به گونه ای سازماندهی شده نه تنها باعث زیبایی و دکوراسیون بهتر اتاق می شود، بلکه برای روی مصرف برق کولر گازی موثر است. نگه داشتن اشیا در ظرف های بسته می تواند به کاهش مصرف برق توسط کولر گازی کمک کند. دیوارها نیز گرما را جذب می کنند و بنابراین عایق بندی دیوار ها مهم است.

 

7) دمای تنظیم شده روی کولر گازی


در مقاله "چگونه بهترین دما را بر روی کولر گازی تنظیم کنیم؟" توضیح داده شد که مصرف برق کولر گازی بستگی به دمای تنظیم شده روی ترموستات کولر گازی دارد. هر چقدر شما دمای هوا را پایین تر تنظیم کنید؛ مصرف برق کولر گازی بالاتر خواهد رفت.

 

8) فضایی که باید خنک شود


در مورد اول ما درباره اندازه اتاق و تاثیر آن بر مصرف برق صحبت کردیم. این اساسا بدان معنی است که فضای خنک کنندگی بیشتر در یک اتاق بزرگتر نیاز به برق بیشتری برای خنک شدن دارد. در یکی از مقالات قبلی ما در مورد افزایش کارایی کولر گازی و صرفه جویی در مصرف برق با بستن درب ها و پنجره ها، اشاره کردیم که اگر درب ها و پنجره ها بسته نباشند، فضای خنک شدن افزایش می یابد. بنابراین مهم است که اتاق را به طور کامل ببندید تا فضایی که باید خنک شود را بهینه شود. همچنین زمانی که کولر گازی روشن است، بهتر است درب های کابینت ها و کمدهای دیواری و غیره در اتاق بسته باشند. درب کمد دیواری نه تنها فضای خنک کنندگی را افزایش می دهد، بلکه به تعداد اشیاء موجود در یک اتاق نیز اضافه می کند.

همه این عوامل نه تنها می تواند بر هزینه قبض برق مصرفی کولر گازی اثر بگذارد، بلکه می تواند هزینه شما را برای خرید یک کولر گازی نیز تحت تاثیر قرار دهد. اگر فضا بهینه سازی شده باشد حتی یک کولر گازی با ظرفیت پایین نیز می تواند اتاق را به طور موثر خنک کند. // تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه