کولر گازی بانه | خرید کولر گازی 2023 از بانه | کولرگازی

دلایل اورلود کردن کمپرسور کولر گازی

کد خبر: 201    تاریخ: چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ساعت ۱۲:۴۷:۰۹    بازدید: 925

علت اورلود در کولر گازی

یکی از عوامل خرابی و کار نکردن کولر گازی اورلود می باشد.این مشکل به هنگام داغ کردن کمپرسور کولر گازی رخ می دهد


داغترین بخش کمپرسور کولر گازی در قسمت شیر تخلیه درقسمت بالایی کمپرسور کولر گازی قرار دارد. برای یک تکنسین اندازه گیری دقیق دما در این محل دشوار است. با این حال، اندازه گیری دمای لوله تخلیه در فاصله ی حدود 6 اینچی از خروجی کمپرسور کولر گازی، مقیاس خوبی از درجه حرارت شیر تخلیه است.

تقریبا 50 تا 75 درجه فارنهایت تفاوت دما بین شیر تخلیه و لوله تخلیه در فاصله ی حدود 6 اینچی از خروجی کمپرسور کولر گازی وجود دارد. اگر دما 175 درجه در لوله تخلیه در فاصله ی حدود 6 اینچی از خروجی کمپرسور کولر گازی باشد، این دمای تقریبا در شیر تخلیه کمپرسور کولر گازی بین 225 تا 250 درجه است.

برای کارکرد مناسب کمپرسورهای روتاری در کولر گازی ، دمای شیر تخلیه هرگز نباید بیش از 300 درجه فارنهایت افزایش یابد. این به آن معنی است که دمای لوله تخلیه در فاصله ی حدود 6 اینچی از خروجی کمپرسور کولر گازی نباید بیش از 225 درجه (300 منفی 75 درجه) باشد. در دمای بین 300 تا 320 درجه در داخل کمپرسور کولر گازی، روغن کمپرسور کولر گازی کم کم توانایی خود را برای روان کنندگی از دست می دهد. این امر سبب آسیب زودرس به سیلندر کمپرسور و رینگ پیستون کمپرسور کولر گازی می شود. در دمای بالای 350 درجه، روغن کولر گازی خاصیت خود را از دست می دهد، باعث نشتی و یا ورود آلاینده ها به سیستم کولر گازی می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، کمپرسور کولر گازی به زودی از بین خواهد رفت.

                                                    overload                

دلایل احتمالی اورلود کردن کمپرسور کولر گازی

دلایل متعددی برای کمپرسورهای کولر گازی وجود دارد که باعث میشود خیلی داغ شوند، از جمله نسبت فشرده سازی بالا، درجه حرارت بالا، برگشت گاز و عدم وجود خنک کنندگی خارجی.

نسبت فشرده سازی بالا، درنتیجه فشار کمتر از حد فشار مکش و یا فشار بالاتر از حد فشار تخلیه است. تغییرات فشار مکش روی نسبت فشرده سازی، نسبت به نسبت به تغییرات فشار تخلیه، سریعتر تاثیر می گذارد. به همین دلیل مهم است فشار مکش را در بالاترین مقدار ممکن نگه دارید.

علل فشار مکش کم می توانند شامل اندازه نادرست اجزای دستگاه، دستگاه های اندازه گیری معیوب تنظیم  (TXV)، از دست دادن شارژ مبرد کولر گازی، سوکت های خشک شده و کاهش شدید فشار مکش لوله های کولر گازی باشد.

اگر چه فشار تخلیه نه به حساسیت تغییرات فشار مکش روی نسبت فشرده سازی تاثیر نمیگذارد، اما می تواند تا حد زیادی بر میزان فشرده سازی تأثیر بگذارد. نگه داشتن فشار تخلیه در شرایط عملیاتی نرمال مهم است.

علل فشار بالای تخلیه می تواند شامل کویل های کثیف، اندازه نامناسب لوله تخلیه کولر گازی، انسداد جریان هوای کندانسور کولر گازی، کاردکرد نامنظم فن کولر گازی، شارژ بیش از حد مبرد کولر گازی و سایز نامناسب کندانسور کولر گازی باشد.

بسیاری از کولرهای گازی با کنترل کننده های الکترونیکی به طور خودکار دمای لوله تخلیه را کنترل می کنند و یک هشدار را برای صاحب کولر گازی یا پیمانکار خدماتی کولر گازی درصورت بروز مشکل، ارسال می کنند. صرف نظر از چگونگی نظارت بر دمای لوله تخلیه کولر گازی، همیشه لوله تخلیه کولر گازی باید به عنوان بخشی که باید سرویس شود، بررسی شود.//تهیه شده در فروشگاه کولر گازی بانه

مشاوره رایگان جهت خرید کولر گازی بانه

09186031815

09180133567

09187675210

مطالب مرتبط با کولر گازی:

کولر گازی اجنرال

کولر گازی الجی

کولر گازی میتسوبیشی

کولر گازی ایستاده

کولر گازی پاناسونیک

قیمت کولر گازی 12000